Lilletrollet

«Lilletrollet» er et musikkspill for hele famililen. Det bygger på Bringsværds billedbok av samme tittel (oversatt til ni språk og solgt i nesten 200 000 eksemplarer!) Et lite troll synes det er inn i granskauen urettferdig at troll sprekker og blir til stein hvis sola skinner på dem – og en natt drar han ut i verden sammen med dyrevennene sine for å få svar på hvorfor det er (og om det egentlig må være) slik.

Han møter to fjomsesøstre som bare har ett øye – et øye som de holder i hånden og skifter på å se med. Han møter trollet som ikke vil ha hjertet sitt på seg, men nå har glemt hvor han gjemte det. Han møter et troll som ikke greier å tenke på annet enn prinsesser. Han møter en trollkjerring med tre hoder som aldri er enige om noe som helst. Og mange andre!

Sang og musikk er et vesentlig element i stykket – som egner seg godt for samarbeid mellom et kor og en teatergruppe. Flere opplysninger og bilder fra urpremieren kan finnes på: http://gyldendal.no/toraage/

100 min Målgruppe: B/U/V Publikum: B/U/V

Detaljer

Roller

Merknad

16 roller + mange dyrebarn og troll.

Stykket må kun fremføres med Øyvind Denstads musikk.

Dramas formidler noter og singback etter at fremføringsavtale er inngått.